google-site-verification=T5YHEY_wJItqgIi9jELbIItlfonmjeDw9LUFqb0QZKA
 
Vyhledat
  • Jarmila Elznerová

Jana Novotná - členka od 05/2020

Představení členky Taberny Jany Novotné z Ručně pletené, háčkované a šité zboží - galanterie Koryčany, Vyškov


Představujeme Vám stále usměvavou Janču, která vznesla do naší komunity spoustu energie a nových informací.A co se skrývá pod pokličkou?


Již při střední škole si vyzkoušela spoustu brigád či drobných prací jako např. práci v casině, pekárně, Lidlu či úklid kanceláří a domácností... Motivace byla veliká - osamostatnit se.

No a kdo by to byl řekl, že při úklidu domácností potká svou osudovou osobu, která ji v životě ukáže cestu. Janča potkala paní, která ji naučila nejen péči o domácnost, vařit, parkovat, ale i po dlouhém přemlouvání plést ponožky...

A tady startuje Janina skvělá kariéra, po několika neúspěšně upletených ponožkách ji to začalo bavit, začala se zajímat o příze a začala plést.

Svůj první výtvor prodala někdy v roce 2010 na Fler.cz a nadšení bylo veliké. Později se Janča rozhodla, že začne podnikat a to už se hrnuly pozvánky na různé jarmarky v Koryčanech, Kroměříži, Hodoníně, Olomouci, Brně, Lipovci, Šošůvce, Malé Morávce, Klopine, Archlebově, Brně-Žebětíně, Dolní Moravici, na Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem, Ořechově u Uherského Hradiště, Prostějově a jinde... Dneska se nabídky jen hrnou a ruce jsou jen jedny, tak si musí vybírat, kam vyrazí.


Z původního plánu mít někde nějaký sklad na vlnu a příze se vyklubala malá galanterie v Korycanech, prvně nad poštou a následně pak přímo na náměstí.

A s požadavky návštěvníků se i rozšiřovaly služby a možnosti (např. o čistírnu peří, uloženku, dárkové zboží).

V letošním roce se Janči podařilo otevřít další provozovnu ve Vyškově a její vize je taková, že do 2 let by chtěla otevřít další v Mohelnici.

No a co všechno se dá v obou prodejnách či na jejím e-shopu www.jablicko17.cz koupit?

- šité, pletené a háčkované oblečení a doplňky - české plínky - provozuje uloženku ve Vyškově - přijímá objednávky k čištění peří - prodává různé dekorační či dárkové předměty - mezi top produkty letošního roku pak patří: karpálníček, návleky na nohy, ponožky, méďové, pyžamožrouti a deky.

No a je toho ještě spoustu co bychom mohli o Janči napsat, ale to už by nikdo nečetl, tak neváhejte a navštivte některou z jejích provozoven Ručně pletené, háčkované a šité zboží - galanterie Koryčany, Vyškov či její e-shop www.jablicko17.cz a nebo její on-line prohlídku prodejny na https://my.matterport.com/show/ a přesvědčte se sami.

Jak Janča sama říká, zaměřuje se na kvalitní českou výrobu.


Více informací ke členství zde.

Více informací k dalšímu podnikatelskému setkání zde.

Aktuální dění zde.


258 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše